סרטוני הדרכה

סרטי הדרכה

הדרך הכי נוחה, יעילה ונגישה להדריך שימוש במוצר מסוים הינה וידאו.

בעולם שבו אפשר למצוא TUTROIAL כמעט לכל דבר ביוטיוב, חשוב שהשליטה תהיה בידכם ושסרט הדרכה ייצא מכם בצורה רשמית, עם שפת המותג, בצורה שמתאימה לקהל היעד שלכם.

לנו בbnc יש ניסיון רב עם סרטי הדרכה מכל הסוגים – בין אם זה סרטוני הדרכה בעלי אופי טכנולוגי לתוכנות, סרט הדרכה למוצרי קוסמטיקה, סרטי הדרכה ראשוניים ואינפורמטיביים למוצרים חדשניים שרק הושקו, ועוד.

סרט הדרכה מוצלח מורכב משלושה קריטריונים עיקריים:

אינפורמציה –

דבר ראשון חשוב להגדיר את קהל היעד של סרטון ההדרכה – לפי זה תיקבע שפת העברת האינפורמציה בסרט. אם מדובר לדוגמא בתוכנה אשר קהל היעד שלה הינו צופים בעלי ניסיון ואוריינטציה טכנולוגית, סרטון ההדרכה שלה צריך לדבר בשפה הטכנולוגית ולהימנע מלהסביר על דברים שמובנים מאליו לקהל היעד (אחרת הצופים יאבדו סבלנות). בחירת האינפורמציה שתועבר בסרטון תיקבע לפי קהל היעד שלה, וזאת במטרה שהסרטון הדרכה יהיה כמה שיותר אינפורמטיבי אך יחד עם זאת גם רלוונטי לצופים.

ויזואל –

סרטי הדרכה הם בדרך כלל ארוכים יותר מהסרטונים הממוצעים שצופים נחשפים אליהם, לכן סרטון הדרכה מוצלח יהיה מורכב מויזואליה מעניינת, אשר תשאיר את הצופה מרותק לסרטון ותיתן חווית צפייה מהנה. הרבה תזוזה, צבעים, קצב מהיר, כותרות טקסט תמציתיות, והדגמות פשוטות ואינפורמטיביות יגדילו את רמת העניין של הצופה בסרטון.

סאונד –

לא פחות חשוב מהויזואל, הינו גם הסאונד. במידה וסרטון ההדרכה מורכב מקריינות, שלב בחירת הקריין/ית הינו קריטי. חשוב שקולו של הקריין/ית יהיה אמין, כך הצופה ירצה להקשיב ולהתרכז בקריינות. כך גם לגבי המוזיקה. המוזיקה הנכונה תלווה את הסרט בצורה נעימה, לא מעיקה אך גם לא משעממת, מוזיקה אשר לצופים יהיה נעים לשמוע במשך דקות ארוכות אך גם לא תוציא אותם מריכוז, ובכך תפספס את מטרת הסרט.

אנחנו בbnc הפקנו מספר רב של סרטוני הדרכה, אתם רק צריכים לבוא עם המוצר, אנחנו נעשה את כל השאר.